Через загрозу нових атак ДніпроГЕС зараз ніхто не відновить
Вісім ракет, які оккупанти випустили у бік ДніпроГЕСу 22 березня, призвели до зупинки станції.
За даними «Укргідроенерго», одна машинна зала зруйнована, інша – повністю знищена.
«На відновлення її роботи підуть роки. Є агрегати, які повністю з нуля потрібно виготовляти, а щоб виготовити агрегат такого плану, потрібно від 18 до 24 місяців. Плюс демонтаж, монтаж», – зазначив Ігор Сирота, гендиректор «Укргідроенерго»
Після атаки Дніпровська станція не виробляє електроенергію.
Нефтепродукти з ДніпроГЕСу потрапили у воду – перевищення їх концентрації вдвічі фіксувалося за 30 кілометрів нижче за течією річки.
Президент Центру глобалістики «Стратегія XXI» Михайло Гончар у коментарі «Новинам Приазов’я» сказав, що ДніпроГЕС можливо відновити, але спочатку треба зважати на ризики повторних російських атак.
«Є два історичні прецеденти ураження ДніпроГЕСу у 1941 та 1943 роках. Там обсяг руйнацій був значно більшим. Тоді було зруйновано не лише гідроелектростанцію, а й веслування. Тому, в принципі, відновити вражену ГЕС-2 можливо. Втім, якщо ми говоримо про те, щоби відновити станцію до наступного осінньо-зимового сезону, то ні, цього, звичайно, не буде. Наразі її ніхто не відновить, оскільки загроза ударів зберігається», – розмірковує експерт.