Аферист у Запоріжжі збирав гроші на увічнення пам’яті загиблих співачок, які витрачав на ставках
Збиравши пожертви на підтримку рідних загиблих співачок: запорізькі поліцейські викрили афериста.
Про розкритий злочин та його обставини повідомили під час брифінгу керівник центру протидії мошенництвам ГУНП у Запорізькій області Дмитро Попов та заступник начальника Управління протидії кіберзлочинам у Запорізькій області Департаменту кіберполіції Національної поліції України Іван Угренюк.
У серпні минулого року війська країни-агресора нанесли ракетний удар по житлових будинках Запоріжжя, вбивши двох дівчат-співачок, 19 та 21 років. Вони стали відомі в місті та загалом в Україні завдяки виступам, на яких збирали кошти для підтримки воїнів ЗСУ.
Хлопець однієї із загиблих дівчат вирішив скористатися трагедією. Молодий чоловік створив “банку” для збору коштів – як для підтримки рідних дівчат та встановлення пам’ятників загиблим.
Таким чином 24-річний злодій зібрав майже 280 000 гривень від небайдужих людей. Кошти він перевів на свій рахунок і витративши, зокрема, на азартні ігри та онлайн-казино.
Завдяки зусиллям кіберполіції Запоріжжя та слідчих відділу поліції № 3 Запорізького районного управління ГУНП у Запорізькій області, під процесуальним керівництвом Шевченківської окружної прокуратури, було зафіксовано цифрові докази для оголошення підозри фігурантові за ч. 1, 2 ст. 190 Кримінального Кодексу України.Наразі поліцейські інкримінують підозрюваному 10 фактів мошенництва, а повний коло потерпілих ще встановлюється.
Фігуранту вибрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.
Триває досудове розслідування, за результатами якого можлива додаткова кваліфікація.
Заступник начальника Управління протидії кіберзлочинам Іван Угренюк розповів: «Це не єдиний випадок, коли шахраї маніпулюють почуттями людей та цинічно використовують трагічні життєві ситуації для заволодіння їх майном чи коштами. Цього року поліцейські вже викрили та задокументували злочинну діяльність ще однієї аферистки. За допомогою фейкових публікацій в одній із соціальних мереж зловмисниця збирала грошову допомогу якби для сестри, яка потерпіла внаслідок влучання ворожої ракети у багатоповерхівку в центрі міста».
За словами керівника центру протидії мошенництвам Дмитра Попова, щодня до поліції Запоріжжя надходять понад 10 звернень від громадян, які потерпіли від протиправних дій аферистів. З початку року загальна кількість таких звернень сягнула 1,5 тисячі.
Наприкінці брифінгу спікери відповідали на запитання журналістів і наголосили на заходах кібербезпеки та необхідності перевіряти отриману із соціальних мереж інформацію про допомогу.