
Як в Запоріжжі шахраї наживаються на послузі надання матеріальної допомоги – розкрито схему
З початку тижня тільки через шахрайську схему в інтернеті запоріжці втратили понад 240 000 гривень.
Наприклад, днями до чергової частини поліції звернулася 47-річна мешканка Дніпровського району міста. Вона повідомила, що в одному з месенджерів невідома особа надіслала їй повідомлення про надання матеріальної підтримки із посиланням. Перейшовши за ним, заявниця вказала особисті дані та реквізити банківської картки. Згодом виявила, що з її банківського рахунка зникли гроші у сумі 27 000 гривень.
В аналогічну ситуацію потрапила й 53-річна мешканка Заводського району.
В інтернет-мережі вона помітила оголошення щодо грошових виплат. Для їх отримання необхідно було клікнути посилання, ввести персональні дані, а також – реквізити банківської картки та пін-код, що громадянка й зробила. Як наслідок – втратила 39 000 гривень.
Неуважність, необережність та незнання завжди грають на користь зловмисників, стаючи в більшості випадків основною причиною втрати коштів через дії шахраїв. Тож поліція Запорізької областіі нагадує головні правила, які допоможуть вам убезпечитися від протиправних дій:
Перше. Будь-яку інформацію, а особливо – з приводу фінансових виплат, одержуйте тільки з офіційних джерел.
Інше. Ні в якому разі не переходьте за підозрілими гіперпосиланнями та не вводьте там конфіденційну інформацію – дані банківських карток, CVV-кодів, паролів. Це може бути фішинг!
Третє. Якщо вам зателефонувала невідома особа з пропозицією дистанційно отримати грошову допомогу, негайно припиніть розмову!
Четвертий. Помилково ввели на шахрайському веб-сайті дані платіжної картки? Не зволікайте – негайно блокуйте її за допомогою мобільного застосування або гарячої лінії банку.
Якщо ви все ж таки стали жертвою аферистів або маєте такі підозри, не гайте години – звертайтесь до поліції за номером 102.