Що робити, коли падає продуктивність: відновлення через мистецтво

Що робити, коли падає продуктивність: відновлення через мистецтво

Поширеною причиною зниження продуктивності є одноманітність. Наприклад, людина починає приділяти дуже багато уваги своїй роботі чи домашнім справам, забуваючи про спілкування з друзями, прогулянки, книги та мистецтво. Тобто, забуваючи про ті речі, які нас надихають, мотивують та роблять продуктивнішими! Звісно, коли ви дуже завантажені поточними завданнями, приділяти увагу новим мистецьким виставкам складно. Проте абсолютно реально придбати до дому постери на стіну, аби вони зробили оселю затишнішою та щодня надихали на нові звершення.

Якщо маєте сумніви щодо того, що мистецтво може підняти рівень вашої продуктивності, ми маємо кілька переконливих аргументів. Шукайте їх далі у статті.

Відновлення через колір

Чи звертали ви увагу, як по-різному магазини оздоблюють свої приміщення? Чому, наприклад, у супермаркетах відділ з м’ясом часто фарбується у червоний колір? А відділ із зеленню у зелений? Тому, що кольори впливають на наш емоційний стан та можуть підштовхувати або відштовхувати від покупок.

Так само кольори можуть або стимулювати нашу нервову систему та допомагати нам у виконанні робочих завдань, або ж заспокоювати та викликати сонливість. Якщо ж ви прагнете підвищити свою продуктивність, тоді спробуйте додати в інтер’єр офісу чи дому такі кольори:

  • червоний — має здатність підвищувати ефективність у виконанні завдань, що пов’язані з дрібними деталями, оскільки покращує нашу пильність;
  • синій — активує творче мислення, а тому найкраще підходить для проведення мозкових штурмів, роботи над креативними завданнями;
  • жовтий — допомагає підвищувати настрій, що також корисно для продуктивності, оскільки сум та розчарування часто знижують працездатність;
  • фіолетовий — додає впевненості, полегшує прийняття рішень.

Проте враховуйте, що всі дослідження про вплив кольору на психіку людини — це узагальнений результат. Тому те, як конкретний колір буде впливати конкретно на вас, може відрізнятися від узагальнених правил. Адже ефект залежатиме від вашого індивідуального та культурного досвіду. Тому у цьому питанні варто подосліджувати себе, наприклад, прикрашаючи кімнату оригінальними кольоровими постерами та фіксуючи, як вони впливають на ваш стан.

Також читайте  З’явились подробиці як у Запоріжжі після ін’єкцій ботоксу жінка захворіла на ботулізм

Символіка у мистецтві: знайдіть образ, що робить вас сильнішим

А тепер згадайте свій стан після перегляду фільмів? Одні кінострічки могли вас надихати, а інші пригнічувати. Одні могли викликати стан закоханості, а інші провокувати відчуття відрази. Це все дуже показовий приклад того, як мистецтво впливає на психологічний стан людини.

Та щоб підняти свою продуктивність, не обов’язкового весь час дивитися фільми, що мотивують, адже це забирає багато часу. Натомість пропонуємо пошукати образи, які підвищують вашу продуктивність та оточити себе ними. Можливо, це Стів Джобс, портрет якого ви можете повісити на стіні перед ноутбуком. А, можливо, це образ сильних та мужніх українських козаків чи жінок, постер з якими буде надихати вас на невтомну працю. Це також велике поле для експериментів. Аби знайти власний образ для натхнення, можна пошукати варіанти на Gifty.

AD_4nXfjb2pKD1icMPH0q4uOV_ukh500YaVyhuwSxbTqbRT7MWaibxmS8wlycZMmHgfflF96VQQelZGSr2_j6co4sGo220zkD1yDVYAlN9QMezd9gR1tKYhkqDGId9jDJFyt_alMmw4ouA?key=v110vPQH2Kwo3pNDtGyYOFnG

Джерело: gifty.in.ua

Хвилинки мистецтва для заспокоєння

Найважче зберігати високий рівень продуктивності, коли доводиться працювати в умовах високого стресу. Та й тут на допомогу може прийти мистецтво. Дослідження показують, що рівень кортизолу (гормону стресу) в крові людини може значно знизитися після 35 хвилин у картинній галереї. На противагу кортизолу мозок починає виробляти дофамін — гормон задоволення. Подібні експерименти показують, що постійна взаємодія з мистецтвом допомагає збільшити емоційну стійкість, котра також є компонентом нашої продуктивності.

У чому ж секрет мистецтва? Психологи вважають, що зосередження на картинах, читанні книг або прослуховуванні музики дає змогу зосередитися на моменті «тут і тепер». Завдяки цьому ми перестаємо тривожитися про майбутнє чи минуле, а тому отримуємо змогу насолоджуватися красою, що відкривається перед нашими очима.

Тому, коли відчуваєте зниження продуктивності, робіть «мистецькі хвилинки». Для цього можете просто перевести погляд на картину та усвідомлено вивчати її деталі. Проаналізуйте кольори та їхнє поєднання, чіткість ліній, мазків фарби, пропорції різних об’єктів. Лише 10 хвилин такого споглядання і ви відразу відчуєте зміни у самопочутті.

Також читайте  Окупанти Бердянська оконфузилися на квесті зі складанням георгіївської стрічки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *