Мешканці тимчасово окупованих територій Запорізької області стали жертвою шахрая

Мешканці тимчасово окупованих територій Запорізької області стали жертвою шахрая


23-річний запоріжець під приводом надання послуг із безготівкового обміну валюти заволодівав грошовими коштами мешканців тимчасово окупованого Бердянська.

Злочинну схему викрили слідчі Бердянського районного відділу поліції за оперативне супроводження співробітників відділу протидії кіберзлочинності у Запорізькій області ДКЗ НП України та під процесуальним керівництвом Бердянської окружної прокуратури.

З метою збагачення злодій розробив схему шахрайського заволодіння грошовими коштами громадян, які проживають на тимчасово окупованій території України, та їхньої подальшої легалізації (відмивання). Він створив обліковий запис у месенджері “Telegram”, де через соціальні групи розміщував фейкові оголошення щодо надання послуг з обміну грошових коштів – конвертації в іншу валюту за вигідним курсом.

Під час спілкування з потенційними клієнтами, користуючись довірою та безпорадним становищем людей, фігурант отримував на банківських рахунках їх грошові кошти. Не виконавши обіцянок, він припиняв виходити на зв’язок. За попередніми даними мошенник обшукав щонайменше двох жителів Бердянська. Таким чином він привласнив понад 10 тисяч гривень, які надалі легалізував шляхом здійснення фінансових операцій.

Наразі фігуранту повідомлено про підозрення у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 190 (Мошенництво), ч. 1 ст. 209 (Легалізація (відмивання) майна, здобутого злочинним шляхом) Кримінального кодексу України. Йому може загрожувати до 8 років позбавлення волі. Досудове розслідування триває, чоловіка перевіряють на причетність до скоєння інших аналогічних злочинів.

Нагадаємо, поліцейськими порушено кримінальну справу щодо незаконної банківської діяльності в Запорізькій області.



Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *